Terasová prkna

Terasová prkna
Cena bez DPH32,- Kč
Cena s DPH39,- Kč
Termín dodání cca 4 týdny
Termín dodání s montážícca 4 - 6 týdny

Technické údaje ikona parametry

Terasová prkna MODŘÍN tl. 28 mm75 kč/bm
Terasová prkna TLAKOVE IMPREGNOVANÁ BOROVICE tl. 28 mm39 kč/bm
Terasová prkna MODŘÍN EVROPSKÝ tl. 28 mm45 kč/bm
Terasová prknaTerasová prknaTerasová prkna

Ceny jsou uváděny bez DPH.

Terasová prkna Massaranduba

 

  • Massaranduba má původ ve Střední a Jižní Americe.Na rozdíl od bangkirai má nejvyšší odolnost,jedná se o typ kamenného dřeva.I po dlouhé době dřevina v exteriéru zůstává hladká bez postavení vláken.Massaranduba se hlavně používá u bazénů a podobně namáhaných prostorách. Barva bělového dřeva bývá nažloutlé bílá až béžová,běl míří 3 až 5cm,jádrové dřevo je masově červené a postupem času tmavne do červenohněda.Červenohnědé až tmavě švestkově hnědé dřevo vyznačující se extrémní tvrdostí.Díky své barvě bývá někdy massaranduba označována jako „rudé dřevo“. Má ještě vyšší tvrdost a hustotu než jiné tropické dřeviny, například bangkirai. Oproti této dřevině je massaranduba tmavší, hladší a bez otvorů po škůdcích.

 

Terasová prkna Modřínová

  • Dřevinou, která v v sobě spojuje přijatelnou cenu s vysokou užitnou hodnotou je modřín. Rozeznáváme modřín sibiřšký (Larix sibirica) a modřín evropský (Larix decidua). Z botanického i dřevařského hlediska jsou tyto modříny nerozeznatelné. Na kvalitu dřeva, i teras má vliv zejména nadmořská výška. Modřín je jako douglaska znám vysokým podílem pryskyřice, avšak je vysoce houževnatý, často roste jako soliter. Modřínové řezivo odolává různým škůdcům a plísním. Všechny tyto parametry dělají z modřínového dřeva trvanlivý materiál vhodný na venkovní použití za přijatelnou cenu.Ošetření venkovních teras se provádí pouze nátěrem olejovými přípravky, s možností pigmentace. Ošetření je pro zabránění šisování nutno jedenkrát ročně obnovovat.

Terasová prkna tlakově impregnovaná Borovice

 

  • Terasová prkna z tlakově impragnované borovice se též dají použít na terasy. Terasová prkna se dodávají čtyřstranně ohoblované a na pochůzné straně jemně vy drážkovaná. Terasová prkna z borovice jsou tlakově naimpregnovaná. Borovice je potřeba dvakrát do roka ošetřit terasovým olejem a to v jedné vrstvě. Bez pravidelného ošetření nemají dlouhou životnost na volném otevřeném prostoru. Borovice je na první pohled pro lajka lepší materiál, jelikož obsahuje pryskyřici a ta má dobrý vliv na životnost dřeva. Je tu akorát problém po zhotovení terasy není možné po této terase chodit bosky. Jelikož z borového dřeva vytéká nepravidelně tu a tam postupně pryskyřice.Pokud je terasa na přímém slunku, tak hrozí vytékání pryskyřice.

 

Milenovice 83 - bývalý areál ZD
398 11
Protivín

IČ: 07826966
info@belsan.cz

V případě dotazů a připomínek volejte na čísla telefeonní číslo - 606 635 930